Czyszczenie rur — najlepsze domowe sposoby

Czyszczenie rur — najlepsze domowe sposoby na rury. Zatkane rury w domu to częsty problem. Żeby je udrożnić, wcale nie potrzeba specjalistycznych i drogich preparatów. Środki czystości można przygotować samemu. Będą one o wiele tańsze, oraz przede wszystkim bezpieczne dla środowiska. 

Skuteczne sposoby wyczyszczenia rur 

Jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów czyszczenia rur jest użycie specjalnej mikstury z sody oczyszczonej i octu. Do odpływu należy wsypać sodę, wlać ocet i zalać ciepłą wodą. Później należy zatkać otwór i zostawić na pół godziny. Po skończonej operacji dokładnie przepłukać odpływ. Należy pamiętać, aby w tym czasie nie korzystać z łazienki lub kuchni, gdyż opary mogą zaszkodzić zdrowiu. 

Skutecznym sposobem na czyszczenie rur jest wykorzystanie sody oczyszczonej oraz soli. Do odpływu należy wsypać mieszaninę w skali 1:1 i zalać octem. Z powodu dużej ilości piany, należy przykryć otwór talerzem, lub zatkać korkiem. Całość pozostawić na około godzinę, po czym zalać wrzącą wodą. Im dłużej środki czystości zostaną w rurach, tym lepszy efekt uzyskamy. Kolejnym mało znanym, lecz bardzo skutecznym sposobem jest wykorzystanie leku — Aspiryny i octu. Dwie tabletki należy włożyć do odpływu, po czym zalać octem. Po paru minutach spłukać dokładnie ciepłą wodą.

Odpowiednia higiena instalacji to bardzo ważny proces, dlatego regularne czyszczenie ruru jest niezwykle istotne. Warto pamiętać o domowych sposobach i powtarzać je przynajmniej raz w miesiącu. 

Udostępnij: