Jak uniknąć swędzenia i zaczerwienienia w tym bardzo delikatnym obszarze

Golenie miejsc intymnych zawsze będzie najpopularniejszym sposobem na pozbycie się niechcianych włosów na ciele: jest szybkie, łatwe, nie wymaga specjalnych umiejętności, a ponadto wydasz mniej pieniędzy na wysokiej jakości maszynki i kasety. Jednak każdy przynajmniej raz w życiu spotkał się z nieprzyjemnym podrażnieniem po zabiegu. Przyczyn może być wiele – zły instrument, zbyt wrażliwa skóra, syntetyczne ubrania, a nawet banalny upał na ulicy. Na szczęście pozbycie się podrażnień po goleniu nie jest dużym problemem – nawet w przypadku delikatnych miejsc.

Golenie miejsc intymnych

Podrażnienie strefy bikini może objawiać się na kilka różnych sposobów. Najczęstszym objawem jest lekkie zaczerwienienie, które ustępuje po kilku godzinach od golenia. Dziewczynki jednak często skarżą się na ciągłe zaczerwienienie, swędzenie i wrastające włoski. O ile nie masz problemów z cerą, w zdecydowanej większości przypadków łatwo jest się ich pozbyć.

Co powoduje podrażnienia? Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowe golenie miejsc intymnych przy użyciu niewłaściwego narzędzia. Nawet jeśli używasz jednorazowej maszynki do golenia, nadal najlepiej jest używać niezawodnej maszynki dla kobiet, która ma taki sam pasek nawilżający jak maszynki wielokrotnego użytku. I, oczywiście, dobrze byłoby kupić nową maszynkę do golenia w odpowiednim czasie, ponieważ tępe maszynki drapią skórę i nie zapewniają dobrego, ostrego cięcia. Jeśli szorujesz kilka razy to samo miejsce, jakbyś szorował patelnię, masz złą maszynkę. Dobra maszynka z ostrym ostrzem po prostu spłaszcza skórę, a to jest szczególnie ważne w przypadku delikatnych okolic, takich jak bikini czy pachy. Przy okazji, nie ma potrzeby dociskania maszynki – nie chcesz uszkodzić swojej skóry.

Udostępnij: