Jakie są najczęstsze przyczyny wycieków wody?

Jak rozpoznać, skąd pochodzi wyciek wody?

Czasami przecieki mogą się zdarzyć tuż pod nosem. Zanim zaczniesz wyrywać ściany, najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy nie ma wycieku wody, jest odczyt z wodomierza. W mieście Ottawa większość wodomierzy znajduje się w piwnicy, tuż nad głównym zaworem odcinającym wodę. Wskaźnik wycieku (mały kolorowy symbol obok wskazówki licznika) będzie się poruszał, jeśli w Twoim domu nastąpi wyciek wody. Ważna jest lokalizacja wycieków wody.

Poznaj kilka z najpopularniejszy przyczyn wycieków wody.

Zatkane odpływy

Chociaż kosmyki włosów, brud i zanieczyszczenia mogą zatkać przepływ wody w odpływach, z czasem mogą również spowodować pęknięcie lub pęknięcie odpływów. Chodaki, z którymi nie masz do czynienia, mogą wytworzyć zwiększone ciśnienie w kanalizacji, powodując, że woda napręża rury wodociągowe i powoduje uszkodzenia.

Wyciek z toalety

20% do 35% wszystkich toalet mieszkalnych zawiera wycieki wody to najpopularniejsza lokalizacja wycieków wody . Chociaż jest to dość powszechne, istnieje wiele przyczyn wycieku z toalety, które mogą pozostać niezauważone. Jeśli słyszysz samo spłukiwanie toalety, oznacza to, że masz wyciek z toalety, co jest spowodowane uszkodzoną klapą lub nieszczelną uszczelką zaworu spłukującego.

Innym problemem może być uszkodzenie uszczelki pod toaletą. Ten wyciek może zwykle pozostać niewykryty, chyba że z toalety wydobywa się śmierdzący zapach . Sprawdź śruby i śruby pod kątem rdzewienia oraz pleśni otaczającej dno toalety. Upewnij się, że toaleta jest dobrze zamontowana, ponieważ luźna toaleta może umożliwić wyciek wody z uszczelki.

Wysokie ciśnienie wody

Wysokie ciśnienie wody może spowodować poważne uszkodzenia rur. Twoje średnie ciśnienie wody powinno wynosić 60 psi (na cal kwadratowy), podczas gdy system wodno-kanalizacyjny twojego domu jest zaprojektowany tak, aby wytrzymać maksymalnie 80 psi.

Wysokie ciśnienie wody jest zwykle poza twoją kontrolą. Życie w dzielnicach ze wzgórzami, wysokimi budynkami lub w pobliżu hydrantów przeciwpożarowych może być przyczyną wysokiego ciśnienia wody. Porozmawiaj ze swoim hydraulikiem o tym, jak regulować ciśnienie wody w domu i jak określić lokalizację wycieków wody.

Skorodowane Rury

Korozja w twoich rurach to nieunikniony problem. Mógłbyś zaizolować metal, aby zachować jego trwałość, ale skorodowane rury w końcu się pojawią. Kiedy rury ulegną korozji, mogą zacząć tworzyć się otworki, co powoduje niewielkie wycieki w rurach.

Korozja rur jest zwykle spowodowana wysokim lub niskim poziomem pH w wodzie. Miernik pH mierzy ilość kwasu w wodzie. Aby sprawdzić poziom pH wody, kup paski testowe pH w dowolnym sklepie ze sprzętem. Zalecany poziom pH dla Twojej wody to 6,5 do 8,5. Jeśli masz wodę o wysokim lub niskim pH, zainstaluj narzędzia do uzdatniania wody, aby zrównoważyć poziomy pH.

 

Udostępnij: