Płytki antypoślizgowe

Wiele starszych i schorowanych osób, ma problemy z chodzeniem. To szczególnie oni narażeni są na poślizgnięcie się na śliskim i mokrym od deszczu podłożu. Dlatego, jeżeli takie osoby bywają w waszym sklepie lub instytucji, którą reprezentujecie, powinniście zastanowić się w jaki sposób ułatwić im życie i sprawić, by załatwianie codziennych potrzeb stało się bezpieczniejsze.

Najpopularniejsze rozwiązanie to zainstalowanie barierek, na których można się podeprzeć i pomóc sobie przy chodzeniu, szczególnie po schodach. Jednak nawet oparcie nie gwarantuje pełnej stabilności przy rzęsistej ulewie lub mrozie i oblodzeniu. Dlatego warto rozważyć montaż dodatkowego zabezpieczenia.

Dodatkiem do barierki, który pomoże seniorom w utrzymaniu równowagi, mogą być płytki antypoślizgowe. Można zamontować je na całości powierzchni, ale wiele osób decyduje się także na montaż w newralgicznych punktach, w których najłatwiej o wypadek. Inną często spotykaną metodą, jest położenie ich jeden do jednego ze zwykłymi płytkami, dzięki czemu jedna ze stóp zawsze trafia na stabilniejsze podłoże. Jest to rozwiązanie w szczególności polecane tym, którym leżu na sercu dobro innych, ale chcą przy tym zminimalizować koszty.

Seniorzy na pewno docenią taki ukłon w ich stronę i tym chętniej będą przychodzić w zabezpieczone miejsce.

Udostępnij: