Depilacja męska – czy warto?

Wbrew pozorom depilacja to zabieg dedykowany nie tylko kobietom. Panowie z niej korzystający robią to ze względów estetycznych lub zdrowotnych. Podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na depilację męską.

Depilacja męska – dla urody i zdrowia

Depilacja męska, na przykład pach to doskonały sposób na utrzymanie odpowiedniej higieny. Dzięki niej można uniknąć przykrego zapachu potu i rozwojowi niebezpiecznych bakterii. Brak włosów pod pachami wiążę się z lepszą wentylacją skóry, dzięki czemu pozostaje świeższa przez znacznie dłuższy czas. Kolejną kwestią jest depilacja miejsc intymny u mężczyzn. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie krępujących sytuacji w relacjach damsko-męskich. Ponadto brak włosów w tych okolicach ułatwia codzienną higienę i pozwala uniknąć niepożądanych infekcji.

Depilacja męska może też dotyczyć pleców oraz klatki piersiowej. Jest wręcz wskazana w przypadku panów z bardzo gęstym, grubym lub długim owłosieniem. Takie włosy mogą wyglądać bardzo nieestetycznie i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Depilacja rąk oraz nóg to zabieg stosowany przez panów aktywnych fizycznie. Wiążę się to z estetyką, mniejszy poceniem, a w przypadku niektórych dyscyplin sportowych z lepszymi wynikami. Jest to możliwe dzięki mniejszemu oporowi powietrza nie stawianego przez zbędne owłosienie.

Udostępnij: