Odpowiednie zarządzanie budynkiem

Każdy budynek musi mieć jakiegoś zarządcę. Jest on niezbędny, chociażby ze względu na konieczność bieżących napraw czy też zagwarantowania umów z dostawcami mediów. Innym aspektem jest bieżąca obsługa techniczna.

Profesjonalne zarządzanie budynkiem

Przekazanie specjaliście zarządzania nieruchomością to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Wraz z kadrą wykwalifikowanych i pracowników monitoruje działalność na terenie budynku oraz podejmuje decyzje w nadrzędnych sprawach związanych z jego eksploatacją, remontami i nie tylko. Obowiązki zarządcy określa art. 186 ustawy o gospodarce, polskie prawo nie ogranicza liczby zarządców dla jednej nieruchomości, zatem na jeden budynek może przypadać nawet kilka osób zajmujących się zarządzaniem.  To na głowie zarządcy jest obsługa techniczna nieruchomości.

Warto powierzyć to zadanie specjaliście, szczególnie jeżeli niezbyt sprawnie przemieszczamy się po przepisach prawa, albo mamy do dyspozycji kilka nieruchomości, wówczas połowę obowiązków przekazujemy kompetentnej sobie.

Nie każdy może zostać zarządcom. Jest to zawód przeznaczony dla osób z wykształceniem wyższym oraz licznymi kursami. To nieustanne doszkalanie się z zakresu prawa oraz ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji i wiedzy. Obecnie zawód ten jest pożądany na rynku nieruchomości, gdyż coraz więcej ludzi decyduje się oddać nieruchomość w ręce profesjonalisty.

Udostępnij: