Ważne bezpieczeństwo mieszkańców

Nowo powstałe osiedla z budynkami wielorodzinnymi, a także coraz częściej z domkami jednorodzinnymi, zachwycają nowością. Wszystko jest idealnie zadbane, trawniki wyglądają wspaniale, nie ma śmieci, a budynki z racji tego, że są nowe, prezentują się doskonale. Patrząc na starsze osiedla, nawet te z lat 90, musimy zdawać sobie sprawę, że z czasem, nasze osiedle straci blask.

Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców

Niekoniecznie tak musi być. Na polskim rynku nieruchomości pojawiło się zapotrzebowanie na nową usługę. Chodzi o zarządzanie nieruchomościami. Jeśli marzy nam się pięknie utrzymane osiedle, zatrudnijmy osobę, która zajmie się każdym element wspólnej przestrzeni. Zresztą nie tylko tym, ale także przeglądem stanu technicznego budynków, utrzymaniem czystości, oraz bieżącą naprawa. Obsługa techniczna nieruchomości gwarantuje, że wszystkie instalacje i inne elementy w budynku nie będą stanowiły zagrożenia dla mieszkańców.

W zakres usług zarządcy mogą wchodzić też prace sezonowe, jak odśnieżanie chodników, przycinka drzew i tym podobne. By nasze marzenie o pięknym osiedlu stało się rzeczywistością należy zawrzeć umowę z potencjalnym zarządcą. Należy w niej wymienić wszystkie obowiązki zarządcy, oraz koszt jego usług. Zwłaszcza wspólnota spółdzielcza powinna zatroszczyć się o dobrego pracownika. Obecnie, dobry wizerunek ma ogromne znacznie, nawet w kwestii nieruchomości.

Udostępnij: