Wyjaśniamy czym są ogrzewacze elektryczne wody

Coraz częściej w domach stosuje się ogrzewacze elektryczne wody. Są to urządzenia, które podgrzewają wodę do ustawionej temperatury, używając do tego energii elektrycznej. Trzeba pamiętać, że niektóre rodzaje nie mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których temperatura wynosi mniej niż zero stopni Celsjusza. Bojler elektryczny jest prostym w obsłudze urządzeniem, dlatego co raz więcej osób się decyduje na ten rodzaj podgrzewacza wody.

Jakie są rodzaje elektrycznych ogrzewaczy wody?

Ogrzewacze elektryczne wody dzielimy na przepływowe oraz pojemnościowe. Każdy z nich ma inny mechanizm działania, dlatego przed zakupem warto zaznajomić się, jak każdy z nich funkcjonuje, tak by dobrać urządzenie pod siebie. Pierwszy wymieniony rodzaj jest idealny do miejsc, z których korzysta się rzadko. Działa on w ten sposób, że ogrzewa wodę na bieżąco. Dzięki temu prąd nie jest pobierany w momencie bezczynności. Drugi rodzaj, czyli podgrzewacz pojemnościowy w specjalnym zbiorniku gromadzi wodę, utrzymując ją w odpowiedniej temperaturze dzięki zamontowanym grzałkom oraz termoregulatorom. Taki sposób ogrzewania wody idealnie sprawdza się w domach, gdzie używa się z ciepłej wody na co dzień.

Przed zakupem warto dowiedzieć się, jak dane ogrzewacze elektryczne wody powinny być podłączane, czy za pomocą kabla, który podłącza się do gniazdka, czy przewody należy podłączyć na stałe. Jeśli zdecydujemy się na drugi wariant, podłączenie będzie musiał wykonać elektryk.

Udostępnij: